Akademia Sztuki w Szczecinie

Hybrydyczne interfejsy audiowizualne 

Zajęcia w pracownia wyboru „Rysunek i działania interdyscyplinarne” prof. Tomasza Wendlanda na Akademii Sztuki w Szczecinie – program dla studentów kierunku Grafika oraz Architektura.

Rysunek dźwiękowy

Performance na zakończenie semestru działań pracowni Hybrydycznych interfejsów audiowizualnych. 4 osoby rysują dźwiękową partyturę za pomocą zbudowanych przez siebie podczas zajęć mikrofonów rysujących. Ich dźwięki są elektronicznie modulowane przez dyrygenta zaopatrzonego w dwa kontrolery mięśniowe Myo Armband Controller. W ramach pracowni studenci zaprojektowali i wykonali mikrofony rysujące, dzięki którym mogą amplifikować i rejestrować proces rysowania.

ACID WALK

W ramach pracowni opracowany został również interfejs przetwarzania w czasie rzeczywistym dźwięków otoczenia zbieranych poprzez umieszczony nad głową superkardioidalny mikrofon i przesyłanych na słuchawki. Powstała instalacja Acid Walk odwołuje się do gatunków takich jak acid rock, acid jazz, acid techno, których rozwiązania brzmieniowe przeniesione zostały na estetykę nagrań spacerów dźwiękowych (soundwalk – zapoczątkowanych przez kanadyjskiego kompozytora i teoretyka R. Murraya Schafera).