14692112_350767145271652_5313215160272112061_o

Silent Tarot

Słuchowisko performatywne „Silent Tarot” w ramach Festiwalu Słuchowisk 2016

Silent Tarot |Patryk Lichota 

/// budynek dawnego Dworca Poznań Główny 

Wróżki: Aurelia Szymaszkiewicz|Wróżka Elżbieta Kulesz|Wróżka Gosia Abigail

Dworzec stanie się – bo w pewnym sensie już jest – dworcem widmem, powidokiem przemijającej epoki, rezonującą pustką na mapie miejskiego układu nerwowego.
Dworzec ten okazuje się, że wciąż działa, ale działa jak w jakimś dziwnie niepokojącym i natarczywie powracającym śnie, który mógł śnić każdy, kto choć raz spocony biegł od kasy na peron właśnie odjeżdżającego pociągu.

W punkcie informacyjnym zostanie wprowadzony w sytuację, poinstruowany i wraz z rozkładem jazdy otrzyma bezprzewodowe słuchawki audio (oparte na technologii silent disco). Rozkład natomiast okaże się być jednocześnie instrukcją dalszych działań i rodzajem losu na loterii. Los wskazuje przybyszowy jedną z trzech czynnych kas biletowych. Po podejściu do kasy, z uczestnikiem zdarzenia będzie się komunikowała tarocistka za pomocą specjalnych mikrofonów binauralnych – które będzie miała na sobie. Cała podróż jaką odbędzie odbiorca – słuchacz tego interaktywnego słuchowiska, będzie podróżą wewnętrzną, opartą na sporządzanych indywidualnie wróżbach na podstawie układanych kart tarota poddawanych elektronicznym przetworzeniom.